6 gotowych szablonów stopek, które wykorzystasz w świątecznej korespondencji

author Sylwia Cerecka, 2022-12-06
stopka email ze świątecznym banerem z prawej strony

Coraz bliżej święta. Za chwilę wszystkich pochłoną świąteczne przygotowania. Nam też udzielił się już świąteczny nastrój, dlatego przygotowaliśmy kilka pomysłów na świąteczne stopki w mailu

Dla wszystkich, którzy obchodzą święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły. A gdyby tak dodać odrobinę magii do firmowej korespondencji? 

Continue reading

6 kroków do profesjonalnej stopki email

author Sylwia Cerecka, 2022-11-03
Pracownica siedząca przed komputerem

Ludzie listy piszą, a w zasadzie maile. Statystyki mówią, że w 2021 roku na świecie wysyłano i odbierano 319 bilionów maili dziennie. Całkiem sporo prawda? A będzie jeszcze więcej. Te same statystyki szacują, że do 2025 roku mamy osiągnąć liczbę 376 bilionów maili dziennie. 

Continue reading

Firmowa baza wiedzy - konieczność czy zbędny szczegół?

author Sylwia Cerecka, 2022-08-02

Statystyki mówią, że klienci lubią się edukować i samodzielnie rozwiązywać problemy, a przywiązanie do marki wzrasta, gdy mają łatwy dostęp do wiedzy.

Zanim klient chwyci za słuchawkę jego głównym źródłem wiedzy jest firmowa strona www. Nie zawsze jednak na stronie uda się zawrzeć informacje, które zaspokoją głód wiedzy klienta. Dlatego oprócz standardowej strony internetowej warto pomyśleć o zbudowaniu firmowej bazy wiedzy. Dlaczego? Bo nie tylko odciąży dział obsługi klienta i pozwoli zmniejszyć koszty, ale też pozytywnie wpłynie na doświadczenie klienta z naszą marką.

Continue reading

4 przydatne funkcje podczas okresu urlopowego w firmie

author Sylwia Cerecka, 2022-06-28

Jak przygotować zespół na okres urlopowy? Co zrobić, żeby nie tracić czasu na przeglądanie poczty po powrocie? Jak ustawić zastępstwo? oraz Jak powiadomić klientów o nieobecności?

Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w naszym artykule. 

Przełącz się na tryb wakacyjny i zobacz jak z Sugesterem przygotować się do okresu urlopowego w Twojej firmie.

Continue reading

Widoki zadań i ich zastosowanie

author Sylwia Cerecka, 2022-04-07

Niezależnie od tego czy dopiero zaczynasz pracę z zadaniami, czy prowadzisz zespół i jesteś odpowiedzialny za cały proces - od delegowania zadań, po ich ukończenie - warto się upewnić, że znasz wszystkie dostępne w Sugesterze widoki zadań, znasz ich plusy i minusy, a przede wszystkim wykorzystujesz je zgodnie z ich przeznaczeniem i swoimi potrzebami.

Continue reading

Dlaczego warto umieszczać formularze na stronie internetowej?

author Anna Stefaniak, 2021-12-06
Publikacja formularza na stronie WWW

W obecnym świecie wszyscy jesteśmy konsumentami. Korzystamy z rożnego typu towarów i usług. Mamy wiele pytań i oczekiwań związanych z działaniem danych produktów lub realizacją  danej usługi. Oczekujemy, że w momencie pojawienia się w naszej głowie pytania, będziemy mogli je zadać osobom odpowiedzialnym za to co właśnie nabyliśmy lub za to co dopiero planujemy nabyć.

Jedną z najczęściej spotykanych metod komunikacji jest formularz. Za jego pomocą możemy przekazać pytanie lub uwagę. Odbiorcy tych wiadomości dzięki formularzom mogą zająć się naszym zgłoszeniem ale jednocześnie mogą prowadzić zestawienia tematów, które są najbardziej popularne wśród klientów.

 

Continue reading

Czat jako skuteczny kanał komunikacji z klientem

author Anna Stefaniak, 2021-11-02
Czat

Prowadząc firmę posługujemy się wieloma kanałami komunikacji z klientami. Chcemy efektywnie przekazywać informacje na temat swojej firmy oraz wspierać konsumentów, którzy korzystają z naszych produktów czy usług. Zależy nam na profesjonalnej obsłudze klienta i budowaniu pozytywnych relacji z klientami.  Prowadząc sklep internetowy, salon piękności, serwis sprzętu AGD czy zajęcia dla dzieci, wszyscy chcemy aby nasza firma rozwijała się a nasza marka stawała się rozpoznawalna. Dlatego wykorzystujemy różne narzędzia, które pomagają nam w osiągnięciu celu.

W dzisiejszych czasach klienci coraz częściej kontaktują się z nami, jako dostawcami produktów i usług, za pomocą czatu, który jest bardzo elastycznym narzędziem do komunikacji. Czat daje możliwość uzyskania szybkiej i dokładnej odpowiedzi na zadane pytanie. Narzędzie to postrzegane jest jako mniej zobowiązująca i bardziej anonimowa forma kontaktu, co daje poczucie komfortu rozmówcy. Klient rozmawiając na czacie, może wykonywać jednocześnie wiele czynności oraz wrócić do rozmowy w dogodnym dla siebie momencie. Doradca, któremu jest zadawane pytanie może w trakcie rozmowy cofnąć się do wcześniejszych ustaleń, zweryfikować czy wiadomość od klienta była wysłana do firmy innym kanałem oraz skonsultować ewentualne pytania ze współpracownikami. 

Continue reading

Pierwszy kontakt z potencjalnym klientem

author Magda, 2019-03-06

Pierwsze wrażenie ma niebagatelne znaczenie. Odgrywa ono ogromną rolę nie tylko w osobistym kontakcie, ale również… w procesie sprzedaży przez Internet. Co zrobić, aby pierwszy kontakt z potencjalnym klientem nie był tym ostatnim? Jakie narzędzia i techniki wykorzystać, aby uniknąć błędów?

Continue reading

Idealna komunikacja na czacie - jak zadbać o przepływ wiadomości?

author Sylwia Cerecka, 2018-09-05

Czaty internetowe - kiedyś stosowane do prywatnych konwersacji - dziś stają się jednym z podstawowych narzędzi komunikacji w sieci dla firm. Choć kojarzą się ciągle ze swobodą wypowiedzi, używane do kontaktów biznesowych powinny być używane zgodnie z kilkoma zasadami.

Continue reading

Portal klienta - prosty sposób na zarządzanie zgłoszeniami od Twoich klientów. Sprawdzone rozwiązanie w działach helpdeskowych, serwisowych i nie tylko

author Sylwia Cerecka, 2018-08-30

Jeśli prowadzisz w swojej firmie posprzedażową obsługę klienta, przyjmujesz zgłoszenia, informacje o usterkach czy uwagi odnośnie udogodnień, jakie przydałoby się wprowadzić w Twoim produkcie, na pewno zależy Ci, by poziom obsługi tych zgłoszeń był na jak najwyższym poziomie.

Wiele firm do obsługi zgłoszeń używa głównie maili, czasem są to też formularze. Niestety takie rozwiązanie nie sprawdzi się w każdym biznesie.

A czy nie lepiej by było dać klientowi narzędzie, w którym mógłby na bieżąco przeglądać swoje maile jakie wymienia tylko z Twoją firmą, a dodatkowo gdzie samodzielnie mógłby dodawać nowe zgłoszenia do rozpatrzenia i śledzić ich postęp?

 

Continue reading

Czat kontra telefonia internetowa... Jaki kanał kontaktu z klientem wybrać dla swojej firmy?

author Sylwia, 2018-08-08

Skuteczna komunikacja z klientem zwiększa nie tylko jego zadowolenie, ale też przywiązanie do danej marki oraz sprzedaż. Wśród wielu dostępnych kanałów komunikacji takich jak: poczta elektroniczna, faks, komunikator internetowy (Skype), poczta tradycyjna, kontakt osobisty, livechat czy telefon, te dwa ostatnie są ostatnio chętnie wybieranymi rozwiązaniami. Bo i nietrudno to wdrożyć, i koszty obsługi nie są wygórowane. A zintegrowane z dobrym systemem CRM stają się idealnym uzupełnieniem historii klienta. Pamiętaj jednak, że zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie, warto poświęcić chwilę, by poznać wszystkie jego “za” i “przeciw”.

Continue reading

Jak cofnąć wysłanego przez pomyłkę maila?

author Sylwia Cerecka, 2018-08-01

Czy zdarzyło Ci się kiedyś wysłać maila do nie tej osoby co trzeba? Np do szefa zamiast kolegi? A może w Twojej wiadomości zabrakło ważnego załącznika? Pamiętaj, że z każdej sytuacji jest jakieś wyjście. My wiemy jakiego triku użyć, by to wyjście znaleźć i wyjść z twarzą z kłopotliwej sytuacji.

Continue reading

Komunikacja z klientem a urlop. Jak zadbać o skuteczną informację?

author Artur Juźwik, 2018-07-25

Urlop pracowników nie oznacza wakacji dla całej firmy. Komunikacja z klientem musi pozostać na niezmiennie wysokim poziomie - niezależnie od pory roku czy zmniejszonej liczebności zespołu. Prawidłowa obsługa w tak newralgicznym okresie jak czas urlopowy możliwa jest przy zachowaniu kilku zasad i wdrożeniu systemów usprawniających informację.

Continue reading

Live chat na Twoją stronę: lepsza komunikacja z klientami

author Zespół Sugester.pl, 2016-03-11

Nikomu nie trzeba przypominać, że dobra i sprawna obsługa klienta to kluczowy element sukcesu w biznesie. Oczekujemy od firm - i powinniśmy oferować naszym kontrahentom - wsparcie za pomocą wszystkich popularnych środków komunikacji: e-maili, telefonu i portali społecznościowych. Ale jak wyróżnić się spośród konkurentów, którzy wykorzystują już wszystkie te kanały?

Continue reading

Sprawna obsługa przez e-mail: dynamiczna stopka, szablony wiadomości i automatyczne odpowiedzi

author Zespół Sugester.pl, 2016-02-25
(C) by Jeric Santiago

Jak usprawnić obsługę maili w firmie? Wystarczy, że zaczniesz korzystać z trzech prostych narzędzi: dynamicznych stopek, szablonów wiadomości i automatycznych odpowiedzi.

Continue reading

Wyślij i przypomnij: wygodny follow-up

author Zespół Sugester.pl, 2016-02-08

Często zdarza się tak, że chociaż skończyliśmy już rozmowę przez e-mail, to wymaga ona dalszych działań w bliższej lub dalszej przyszłości. Łatwo wyobrazić sobie sytuację, w której umawiamy się z klientem na przykład na kontakt za tydzień. Ale co zrobić, żeby na pewno nie zapomnieć o takim follow-upie?

Continue reading

Jak prowadzić dobry helpdesk?

author Zespół Sugester.pl, 2015-04-27

Pierwszy krok już za tobą - pierwsi użytkownicy kupili twój produkt. To jednak dopiero początek. Aby utrzymać starych klientów i zdobyć nowych musisz zadbać o zadowolenie każdego użytkownika. Pomoże ci w tym dobrze zorganizowany helpdesk, który odpowie na ich pytania i wyjaśni wątpliwości.

Continue reading

O bazach wiedzy

author Zespół Sugester.pl, 2015-04-23

W tym poście postaramy się wyjaśnić czym jest baza wiedzy, co charakteryzuje dobrą bazę wiedzy i dlaczego warto założyć własną.

 

Continue reading